V. Špacírka po račanských pivnicách

Termín podujatia: 26. júna 2021 (sobota) od 14:00 do 21:00 hod.

Kontakt : info@rvspolok.sk , tel. 0918984921
www.wisomm.com
Cena vstupenky: 25,- €

Vážení priatelia dobrého vína,

na základe pokynov a uvoľnení zo strany Úradu vlády a hlavného hygienika SR by som Vám v mene Račianskeho vinohradníckeho spolku predstavil projekt V. Špacírka po račanských pivnicách 2021.

Dva pokusy o usporiadanie tejto akcie sme boli nútení odložiť, ale teraz po zvážení všetkých okolnosti sa môžeme pustiť do príprav nášho jedinečného podujatia. Samozrejme treba dbať o zdravie nás všetkých a preto Vás hneď na úvod poprosím o dodržiavanie všetkých nariadení, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou aktuálneho stavu v našej krajine.

Po veľmi dobrých ohlasoch z predošlých a veľmi úspešných štyroch ročníkoch Špacírky po račanských pivnicách a II. Adventu po račanských pivnicách by sme Vám chceli priblížiť jedinečnú atmosféru starých a aj tých novovybudovaných pivníc a pozvať Vás do priestorov, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne vychutnáva. Račianske podzemie je na túto príležitosť ako stvorené.

Systém akcie sa nemení, takzvaný kupónový sa nám osvedčil aj na IV. Špacírke po račanských pivnicách a aj na predchádzajúcom advente. Každý účastník, ktorý bude držiteľom vínneho pasu (kapsička, vstupenka, kupóny, pohár s mierkou), bude mať možnosť navštíviť pivnice a spomínané vinice miestnych vinárov a ochutnať vína výlučne z hrozna, ktoré bolo dopestované na račianskych svahoch. Vo vnútri pasu bude mať štartovací balíček kupónov v počte 40 kusov po 0,25 € v celkovej hodnote 10,- €. Za tieto kupóny si bude môcť zaplatiť jednotlivé vzorky vína vo vopred označených pivniciach na mape pasu. V prípade, že sa mu tieto kupóny minú, u každého vinára bude možnosť si zásobu kupónov doplniť a pokračovať v ochutnávaní vín a kochať sa krásami račianskeho chotára.

Vstupenky sa dajú objednať v predstihu na hore uvedenom kontakte, resp. budú sa dať zakúpiť osobne po 17.6.2020 v týchto prevádzkach: Račianska vinotéka, Vinohradníctvo a vinárstvo Miloš Máťuš.

Do tohto ročníka sa nám podarilo zaradiť 17 miestnych pivníc,  v ktorých bude ponúkať víno viac ako 25 vybraných vinárov v okruhu 4,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Na štatúte tohto jedinečného podujatia sa nemení ďalšia vec, pozitívna pre návštevníka.  A to tá, že všetky fľaše vína, ktoré budú na danom podujatí v ponuke,  budú označené garančnou známkou „Garancia pôvodu Terroir Rača – víno výlučne z račianskych viníc“. Znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.

Ide nám o zachovanie vinohradníckych tradícií, ktoré sú s Račou neoddeliteľne previazané a chceme pozvať milovníkov vína z iných bratislavských mestských častí, domácich aj zahraničných turistov.

Okrem návštevy  po jednotlivých pivniciach budú mať možnosť účastníci akcie navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré podporili nielen túto akciu,  ale v minulosti podporili takmer všetky akcie, ktoré sa nám darí organizovať v našej MČ Rača. Samozrejmosťou je, že na túto akciu pripravia tie najlepšie špeciality svojich šéfkuchárov.

Do projektu sa zapojili tieto miestne reštaurácie:

  • Reštaurácia Račiansky dvor
  • Reštaurácia LOZANO
  • Hotel a Reštaurácia BIVIO
  • Záhradná reštaurácia Šinweg

Svoje pivnice otvoria títo vinári:

Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Michal Kompauer, Peter Adamko, Ľuboš Žitný, Karol Križanovič, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, Miloš Máťuš a Vinárstvo Peter Fiala s rodinou.

K akcii sa pripájajú aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré  tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače – Daniel Benkovič (pivnica Hotela Bivio), Ivan Holík (Obecná pivnica), OZ-Terroir Rača (nádvorie a vínna záhrada Koloničovej kúrie), František Krajčirovič (rodinná pivnica Alstrova 150).


VSTUPENKA
V cene vstupenky 25,- € je degustačný pohár s ryskou 0,02 l, sprievodca degustátora s mapou,  štartovací balíček, pozostávajúci z 40 kupónov, každý v hodnote 0,25,- € (spolu v sume 10,- €).

Vyzdvihnutie vstupenky z predpredaja, je v Račianskej vinotéke, podrobné info nižšie.

DEGUSTÁCIA
Za jednu degustačnú vzorku s objemom 0,02 l sa vinárovi  resp ponúkajúcemu odovzdá jeden degustačný žetón. Výnimkou budú prírodne sladké vína z kategórie „slamové, ľadové a hrozienkový výber“ a vzácne červené rodinné cuveé, kde sa za ich degustáciu odovzdá väčší počet žetónov (maximálne však štyri).

Vyzdvihnutie online objednaných vstupeniek cez spoločnosť Wisomm a cez info@rvspolok.sk si bude možné od 17.6. 2021 osobne v Račianskej vinotéke (online objednávky) v stredu až nedeľu 17:00 – 20:00 hod. Samozrejmosťou je aj osobné zakúpenie vstupenky bez predošlého objednania.

Vstupenky sa budú dať zakúpiť osobne aj vo Vinohradníctve a vinárstve Miloš Máťuš na Detvianskej ul. 33 až do termínu podujatia resp. vypredania vstupeniek.   

Upozorňujeme, že počet vstupeniek je limitovaný – 600 vstupeniek.

Vážení priatelia preto neváhajte a pošlite túto správu aj svojim priateľom a známym do iných kútov Slovenska a pozvite ich na jedinečnú akciu, kde sa bude ochutnávať iba miestne víno vyrobené výhradne z  račianskeho hrozna !