Koštúfka po račanských pivnicách 2023

  

Vážení návštevníci a milovníci dobrého vína, milí priatelia,

sme radi že sa opäť po roku stretávame na našom podujatí „KOŠTÚFKA PO RAČANSKÝCH PIVNICÁCH 2023“. Ako všetci dobre viete, toto podujatie je zamerané na prezentáciu vín račianskych vinohradníkov a vinárov, ktoré pre Vás pripravil už tradične Račiansky vinohradnícky spolok, ktorý v tomto roku oslavuje 25. výročie od svojho založenia. Je azda trocha symbolické, že svoje vína predstaví 25 vinárov. Zakúpením vstupenky ste si na dva dni otvorili dvere k našim vinárom a ich vínam z nášho račianskeho chotára. Celé podujatie bude trvať dva dni a bude Vám k tomu stačiť jedna vstupenka. Navyše táto vstupenka je platná aj na záverečnú AFTERPÁRTY, ktorá sa bude konať v sobotu od 19:00 hod. v Červenej lisovni NKD kde bude okrem vinárov aj živá hudba či už na počúvanie alebo do tanca pre tých, ktorí budú ešte vládať. Systém akcie ostáva nemenný takzvaný kupónový, ktorý sa nám osvedčil. Každý účastník podujatia obdrží pri zakúpení vstupenky aj kapsičku a degustačný pohár s mierkou. Súčasťou vstupenky je 40 kupónov po 0,25 €  na zaplatenie jednotlivých vzoriek vína v označených pivniciach na mapke vstupenky. Taktiež súčasťou bude 1 kupón v hodnote 5,- € na zakúpenie celých fliaš vína. V prípade, že sa Vám minú degustačné kupóny, nemusíte byť smutní, ďalšie kupóny si budete môcť dokúpiť u jednotlivých vinárov a pokračovať v ochutnávaní vín.

Pár užitočných dobre mienených rád

Nikam sa nemusíte ponáhľať, čo nestihnete prekoštovať jeden deň, okoštujete na druhý. Obujte si pohodlnú obuv, aby Vás neboleli nohy, lebo aj keď pivnice nie sú od seba veľmi vzdialené, celá trasa meria okolo troch kilometrov, sú tam aj prevýšenia, ktoré budete musieť zvládnuť a to hore-dolu po schodoch a s pribúdajúcimi pivnicami to bude náročnejšie. V každej pivnici si však môžete oddýchnuť tak dlho, ako budete chcieť a pri dobrom vínku sa zabaviť s priateľmi alebo aj s náhodnými súputníkmi. Taktiež Vám odporúčame pozrieť v zozname pivníc a vinárov kde sa ponúka aké jedlo a podľa toho si zvolili stratégiu návštev, aby ste sa medzi jednotlivými degustáciami mohli aj dostatočne najesť. Veď s prázdnym žalúdkom sa aj zle vychutnáva kvalitné vínko.

            Vstupenky na podujatie sa dajú objednať v predstihu cez info@rvspolok.sk, spoločnosť Wisomm alebo od 1.3.2023 priamo v Račianskej vinotéke, vo vinotéke Miloša Máťuša, v bufete Hladné srdce a v rodinnom vinárstve Hulanský.

            Do podujatia sa zapojili aj miestne reštaurácie, kde sa budete môcť posilniť výborným jedlom, a to v reštauráciách PEKLO, JENNYV a BIVIO.

                                                                                            Prajem Vám príjemný zážitok
                                                                                                      Rastislav Kollár
                                                                        predseda Račianskeho vinohradníckeho spolku