Adams family

meno, priezvisko:           Peter Adamko

adresa bydliska:              Alstrova 235, 831 06  Bratislava

kontakt –     mail:              vinarstvo.adams.@gmail.com

web:

http://www.vinoraca.sk

mobil:                                0903 029 042, 0904 940 704

fb:                                       https://www.facebook.com/vinarstvo.adams

instagram:                      

https://www.instagram.com/vinarstvo.adams/

VINÁREŇ / PIVNICA:

  • názov:                  Vinárstvo Adams family
  • adresa:                 Alstrova 235, 831 06  Bratislava
  • GPS:                      48.213488, 17.150778
  • víno:                     Rizling rýnsky, Müller Thurgau, Frankovka modrá, Irsai Oliver, Veltlínske zelené, oranžové a ryšavé vína a špeciálny rad vín s bylinkami
  • výroba vína od roku: 2014
  • rozloha obrábaných  viníc: 0,25 ha

Sme malé mikrovinárstvo rodinného typu. Obrábame vinohrady s rozlohou cca 0,25 ha v Rači. O vinohrad sa staráme čo možno najekologickejšie a všetky práce si robíme sami. Sme presvedčení, že iba takto vieme zaručiť najvyššiu kvalitu.

Celý proces výroby vína robíme tradičným remeselným spôsobom, dorábame autentické prírodné vína, tak ako to robili naši dedovia. Máme radi živé, nahé a svieže vína a preto ich nefiltrujeme. Tým dosiahneme, že víno je bohatšie vo vôni, farbe aj v chuti. Vína nestabilizujeme a sírime len minimálne, aby ste si ich užili v plnej paráde tak ako ich v pivnici pijeme my sami.

Dokázali sme, že aj v malom vinohrade sa dá dorobiť veľká paleta kvalitných vín, aby každý našiel to svoje. Aj keď je to veľmi prácne snažíme sa zachovať odrodový charakter vín, preto ich spracúvame oddelene. Z niektorých odrôd dorobíme iba 30 l vína ročne. V našej ponuke nájdete okrem tradičných vín aj Oranžové a Ryšavé víno, ako aj špeciálnu radu vín s bylinkami.