II. ADVENT PO RAČANSKÝCH PIVNICÁCH

14.12.2019 Bratislava – Rača
od 12:00 do 20:00 hod.

Vážení priatelia dobrého vína,

dovoľte, aby som Vám v mene Račianskeho vinohradníckeho spolku a OZ Terroir Rača predstavil projekt II. ADVENT PO RAČANSKYCH PIVNICÁCH.

Po veľmi dobrých ohlasoch z troch ročníkov Špacírky po račanských pivnicách a minuloročného Adventu po račanských pivnicách by sme chceli Vám priateľom dobrého vína priblížiť predvianočnú, ale hlavne sviatočnú atmosféru starých a aj tých novovybudovaných pivníc a pozvať do priestorov, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne ochutnáva.

Systém akcie sa mení na takzvaný kupónový, ktorý sa nám osvedčil na tohtoročnej 3. Špacírke po Račanských pivnicách. Každý účastník, ktorý bude držiteľom vínneho pasu (kapsička, vstupenka, kupóny, pohár s mierkou), bude mať možnosť navštíviť pivnice miestnych vinárov a ochutnať vína výlučne z hrozna, ktoré bolo dopestované na račianskych svahoch. Vo vnútri pasu bude mať štartovací balíček kupónov v hodnote 40 kusov po 0,25 €. Za tieto kupóny si bude môcť zaplatiť jednotlivé vzorky vína vo vopred označených pivniciach na mape pasu. V prípade, že sa mu tieto kupóny minú, u každého vinára bude možnosť si zásobu kupónov doplniť a pokračovať v ochutnávaní vín a kochať sa krásami jednotlivých pivníc.

V tomto ročníku sa nám podarilo zaradiť 19 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno 21 vybraných vinárov v okruhu 3,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Na štatúte tohoto jedinečného podujatia sa nič nemení, znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.

Ide nám o zachovanie vinohradníckych tradícií, ktoré sú s Račou neoddeliteľne previazané a chceme pozvať milovníkov vína z iných bratislavských mestských častí, domácich aj zahraničných turistov.

Okrem návštevy po jednotlivých pivniciach účastníci budú mať možnosť počas akcie navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré podporili nielen túto akciu, ale v minulosti podporili takmer všetky akcie, ktoré sa nám darí organizovať v našej MČ Rača. Samozrejmosťou je, že na túto akciu a pripravia tie najlepšie jedlá svojich šéfkuchárov.

Do projektu sa zapojili tieto miestne reštaurácie:

  • Reštaurácia Sedmička
  • Reštaurácia Jennyv
  • Reštaurácia Račiansky dvor
  • Hotel a Reštaurácia BIVIO
  • Záhradná reštaurácia Šinweg (after párty Červená lisovňa)

Svoje pivnice otvoria títo vinári:
Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Augustín Zacharda, Michal Kompauer, Peter Adamko, Eduard Brychta, Martin Wengh, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, František Krajčirovič a Miloš Máťuš.

K akcii sa pripájajú aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače – Róbert Witkovský (Pivnica hotela Bivio), Michal Kollár (Račianska vinotéka), Ľubica Lednárová, Ivan Holík, Benedikt Žitný a Juraj Vladár (Obecná pivnica).

Rozhodli sme sa usporiadať aj sprievodnú akciu podujatia, a to Adventný večer v Červenej lisovni pri NKD v čase 20:00 – 24:00 hod., kde bude záverečná veselica s hudobnou produkciou, platenou ochutnávkou račianskych vín a gastronómie (záhradná reštaurácia Šinweg). Záverečná veselica bude prístupná aj pre otvorenú spoločnosť, tzn. že nielen držitelia pasov budú môcť pokračovať v spoznávaní kvality račianskeho vína, ale aj milovníci vína, ktorí si nestihli zabezpečiť vstupenky .

Vážení priatelia neváhajte a pošlite túto správu aj svojim priateľom do iných kútov Slovenska a pozvite ich na jedinečnú akciu, kde sa bude ochutnávať iba miestne víno vyrobené výhradne z račianskeho hrozna!

Ivan Vrana

One thought on “II. ADVENT PO RAČANSKÝCH PIVNICÁCH

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.