Advent po račanských pivnicách

Vážení priatelia dobrého vína,

dovoľte, aby som Vám v mene Račianskeho vinohradníckeho spolku a OZ Terroir Rača predstavil projekt ADVENT PO RAČANSKÝCH PIVNICÁCH.

Po veľmi dobrých ohlasoch z dvoch ročníkov Špacírky po račanských pivnicách by sme chceli priateľom dobrého vína priblížiť predvianočnú, ale hlavne sviatočnú atmosféru starých a aj tých novovybudovaných pivníc a pozvať ich do priestorov, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne ochutnáva.

Osvedčil sa nám systém akcie obdobný ako pri vyššie menovanej Špacírke. Každý účastník, ktorý bude držiteľom vínneho pasu (vstupenka, pohár a roľnička), bude mať možnosť navštíviť pivnice miestnych vinárov a ochutnať vína výlučne z hrozna, ktoré bolo dopestované na račianskych svahoch.

Do prvého ročníka tejto v Rači zatiaľ nedostupnej akcie sa nám podarilo zaradiť 17 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno 21 vybraných vinárov v okruhu 3,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.

Ide nám o zachovanie vinohradníckych tradícií, ktoré sú s Račou neoddeliteľne previazané a pozvať milovníkov vína z iných bratislavských mestských častí, domácich aj zahraničných turistov.

Okrem potulky po jednotlivých pivniciach budú mať možnosť účastníci akcie navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré tak ako v minulosti podporujú takmer všetky akcie, ktoré sa nám darí organizovať v našej mestskej časti Rača. Samozrejmosťou je, že na túto akciu pripravia tie najlepšie jedlá svojich šéfkuchárov.

Do projektu sa zapojili tieto miestne reštaurácie:

Reštaurácia Sedmička
Reštaurácia Jennyv
Reštaurácia Račiansky dvor
Hotel a Reštaurácia BIVIO
Záhradná reštaurácia Šinweg (after párty Červená lisovňa)

Svoje pivnice otvoria títo vinári:
Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Augustín Zacharda, Martin Wengh, Michal Kompauer, Andrej Máťuš, Eduard Brychta, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Róbert Witkovský, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, František Krajčirovič a Miloš Máťuš.

K akcii sa pripájajú aj títo vinári hosťujúci v priestoroch, ktoré tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače – Michal Kollár v Račianskej vinotéke, Ľubica Lednárová, Ivan Holík, Benedikt Žitný a Juraj Vladár v obecnej pivnici.

Rozhodli sme sa usporiadať aj sprievodnú akciu podujatia, a to Adventný večer v Červenej lisovni pri NKD v čase 19:00 – 24:00 hod., kde bude záverečná veselica s hudobnou produkciou, platenou ochutnávkou račianskych vín a gastronómie (záhradná reštaurácia Šinweg). Záverečná veselica bude prístupná aj pre otvorenú spoločnosť, tzn. že nielen držitelia pasov budú môcť pokračovať v spoznávaní kvality račianskeho vína, ale aj milovníci vína, ktorí si nestihli zabezpečiť vstupenky .

Vážení priatelia preto neváhajte a pošlite túto správu aj svojim priateľom do iných kútov Slovenska a pozvite ich na jedinečnú akciu, kde sa bude ochutnávať iba miestne víno vyrobené z račianskeho hrozna!

Ivan Vrana

2 thoughts on “Advent po račanských pivnicách

    1. Lístky objednávajte, prosím, na info@rvspolok.sk, priamo kúpiť môžete v Račianskej vinotéke na Nám. A. Hlinku 3 v Rači, vo vinotéke Miloša Máťuša na Detvianskej 6831/33 v Rači alebo vo vinotéke Vínečko na Rožňavskej 1A v Bratislave (Fresh market).
      M.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.