Valentín s vinármi 10. a 11.2.2017

Valentín s vinármi alebo

Na svätého Valentína pohár račištorfského vína

 

Tento rok už 10. -11. februára

O sviatku svätého Valentína sa hovorí, že je viac komerčný ako skutočný. Nie je našim tradičným slovenským, prišiel zo západu, no mnohí si ho osvojili. A tak sme sa aj my vinári z Račianskeho vinohradníckeho spolku rozhodli, že práve na tento deň doprajeme Račanom trochu viac romantiky a dobrej nálady. Uviedli sme do života akciu s názvom Na svätého Valentína pohár račištorfského vína. Vieme, že Račania majú radi podujatia, ktoré organizujeme a stále si pýtajú ďalšie. Akciu sme prvýkrát zorganizovali na Valentína vo februári 2014. Návštevníkom sa veľmi páčila, o čom svedčí množstvo pozitívnych ohlasov. Na skvelý vinársky víkend, okorenený sprievodnými podujatiami (domáca zabíjačka, poľovnícky guláš) si našli cestu nielen stovky Račanov, ale zaregistrovali sme aj spokojných návštevníkov zo zahraničia (ČR, Švédsko, USA, Belgicko a i.). Príjemnú a skutočne veselú atmosféru už po tri ročníky pomáhajú dotvoriť aj hudobníci račianskej rodinnej skupiny Profily.

Zážitok z celej akcie umocňuje nenapodobiteľné a originálne prostredie Červenej lisovne pri NKD, kde si hostia môžu vínko vychutnať priamo v spoločnosti jeho tvorcov.

Pripravil: Dano Jaura Foto: Ľubomír Prekop

Červená lisovňa pri Nemeckom kultúrnom dome:

  • Piatok 10.2.2017 17:00 – 24:00 hod.
  • Sobota 11.2.2017 14:00 – 24:00 hod.

 

Fotogaléria

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.